23 – 24 kwietnia odbywa się FIT Weekend – największe sportowe wydarzenie w Polsce Południowo – Wschodniej

 

Już 23  i 24 kwietnia Centrum Kongresowe Targów Kielce zamieni się w sportową stolice Polski . FIT Weekend będzie największym sportowym wydarzeniem w Polsce Południowo – Wschodniej. Łączy w sobie ekspozycję targową z zakresu sportu, zdrowia i urody z prestiżowymi zawodami sportowymi.

Mistrzostwa Polski Kobiet, Mężczyzn i Par w Kulturystyce oraz Grand Prix Fitness

Na scenie o tytuł najlepszego powalczą zawodowi kulturyści i kulturystki. To już nie początkujący zawodnicy – dla nich kulturystyka to już zdecydowana część sportowego życia. Po raz kolejny będzie to najbardziej prestiżowe widowisko kulturystyczne w Polsce.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego.

Pole Dance Show 2016

Najbardziej widowiskowe, Ogólnopolskie Zawody w Pole Dance. Podczas pierwszego etapu konkursu komisja wybrała ścisłe grono ponad 50 pole dancerów, którzy 23 kwietnia 2016 r. zaprezentują się na fit-weekendowej scenie. Zawody odbywają się w pięciu kategoriach: juniorzy, kobiety solo – profesjonalistki, kobiety solo – amatorki, mężczyźni solo, duety/grupy.

 Źródło zdjęcia www.targikielce.pl
Źródło zdjęcia www.targikielce.pl

Organizatorzy w składzie My Way Pole Dance Studio oraz Targi Kielce, nie tworzą sztywnych zasad, ani nie wymagają konkretnych figur. Liczy się kreatywność i artystyczna strona występu. Zadaniem każdego zawodnika jest zaprezentowanie własnego show.

W komisji konkursowej zasiadają międzynarodowe gwiazdy pole dance: Natalia Tatarinsteva, Valeria Bonalume, Vecislavs Ruza.

Mistrzostwa Polski Muaythai IFMA

Czołówka polskich zawodników i zawodniczek w kategorii junior i senior. Ostatnia eliminacja do Mistrzostw Świata w Szwecji. To w Kielcach zostanie podjęta finalna decyzja, kto z tej szerokiej kadry pojedzie do Szwecji. Poziom rywalizacji będzie wysoki!

Organizatorzy Mistrzostw Polski Muaythai IFMA Źródło zdjęć : http://targikielce.pl
Organizatorzy Mistrzostw Polski Muaythai IFMA
Źródło zdjęć : http://targikielce.pl

Wydarzeniu będzie towarzyszył punkt doradczy stworzony z lokalnym ośrodkiem leczenia uzależnień. W takich punktach będzie można skorzystać z porad ekspertów, jak zapobiegać i pomóc młodym kiedy popadną w nałóg, a to w ramach kampanii społecznych “Muaythai przeciwko narkotykom” i “Sport to Twój Gang” prowadzonych przez Polski Związek Muaythai.

Sekcja Sportów Walki KLINCZ, która jest oficjalnym organizatorem Mistrzostw Polski Muaythai IFMA będzie wcześniej przygotowywać pokazy zapraszające na same Mistrzostwa.

Spartan Fight 3 -Spartan Fight 3 – Gala MMA

MMA – mieszane sporty walki. Rywalizacja, siła i sportowy hart ducha walki w formule MMA budzą wiele emocji. Na oktagonie w Targach Kielce żadna walka nie będzie przypadkiem!

Organizatorem Gali MMA jest Spartan Fight. Wydarzenie będzie transmitowane online przez Sport Club i Sport Fight.

Puchar Polski w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym

Już po raz trzeci w Targach Kielce zawodnicy powalczą o tytuł Najlepszego Zawodnika, czyli w tym przypadku najsilniejszego!

Więcej niż sport

Zawodom sportowym będą towarzyszyły targi z zakresu sport, zdrowie i uroda. Ekspozycja targowa będzie podzielona na strefy. W pierwszej pasjonaci kulturystyki i sportów siłowych znajdą m.in. sprzęt do treningu siłowego, odżywki i suplementy, artykuły spożywcze, odzież treningową, maszyny do treningu aerobowego i wydolnościowego oraz wiele innych akcesoriów sportowych. Druga strefa zarezerwowana jest dla Targów Active&Beauty, gdzie zakrólują produkty i usługi dla zdrowia i urody. W programie targów również warsztaty z produkcji domowych kosmetyków prowadzone przez blogerkę Paulinę Czarszkę oraz warsztaty „Poradnik Pozytywnego Myślenia”, które Małgosia Dawid-Mróz, autorka bloga Manufaktura Radości.

 

Wydarzenie co roku  cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Centrum Kongresowe Targów Kielce zapisało się w historii polskiej kulturystyki jako miejsce organizacji Mistrzostw Polski Kobiet, Mężczyzn i Par w Kulturystyce i Fitness. W jednym miejscu spotkać można było ponad 400  zawodników i zawodniczek, a same zmagania o tytuł Mistrza i Mistrzyni Polski oglądało ponad 3 tysiące zwiedzających.

Zobaczcie zwiastun tegorocznych targów

 Na zwiedzających czeka również bogaty program spotkań, warsztatów i konferencji z udziałem czynnych sportowców; strefa workout oraz zajęcia z zumby, fitness, exotic pole dance, etc.

Więcej na stronie www.fit-weekend.pl  i  na  facebooku fanpagea www.facebook.pl/fitweekendkielce