FLOATING – WELLNESS NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE

Floating to odciążenie ciała poprzez unoszenie się na powierzchni roztworu wody nasyconej solą Epsom. Seans floatingu pozwala na osiągnięcie wyjątkowego, głębokiego relaksu. Dzięki wysokiej zawartości soli Epsom ciężar ciała jest redukowany do minimum, napięcia mięśni są łagodzone, zmęczenie i stres po prostu odpływają…

Kapsuła floatingowa została zaprojektowana tak, aby osoba odbywająca seans czuła się bezpiecznie niczym w kokonie. Roztwór w kapsule sięga na wysokość około 30 cm i jest podgrzewany do temperatury ciała (około 35 stopni), dzięki czemu granica ciała wydaje się rozpuszczać, pojawia się uczucie lekkości i wchodzimy w nową przestrzeń, w której możliwe jest dotarcie do źródeł kreatywności oraz odkrywanie tajemnic samoświadomości.

ODPOCZYNEK W CISZY I STANIE NIEWAŻKOŚCI
Wyciszenie umysłu jest możliwe dzięki zminimalizowaniu zewnętrznych bodźców. Klient zawsze ma wybór, czy odbywać seans w kompletnej ciszy czy przy akompaniamencie muzyki medytacyjnej, w całkowitej ciemności lub przy subtelnym oświetleniu emitującym niebieskie światło (kolor niebieski wpływa i uspokajająco, łagodzi napięcia).
Osoba odbywająca seans, która podda się magii floatingu szybko zauważa także, że nie czuje żadnej różnicy temperatury. Nie jest jej ani ciepło, ani zimno. Ciało osiąga idealny stan i nie traci energii w celu skompensowania zmian temperatury.
Sesja w takim środowisku to przeżycie absolutnie nowe, przyjemne i tak wyjątkowe, że trudno je opisać słowami. Ciało i umysł relaksują się w pełni i powracają do równowagi. Organizm uwalnia endorfiny, które odpowiadają za dobre samopoczucie i czasami wręcz euforyczne odczucia.

thumb (1)

SÓL EPSOM
Sól Epsom to naturalnie czysty związek mineralny – siarczan magnezu. Nazwa soli pochodzi od angielskiego miasta Epsom, gdzie związek był ten początkowo odparowywany ze źródeł wody mineralnej. Jest naturalnym środkiem używanym od bardzo dawna w wielu dolegliwościach i w celach kosmetycznych.
Magnez zalicza się do najcenniejszych biopierwiastków i wiele osób ma jego niedobór. Badania wykazały, że siarczan magnezu lepiej wchłania się przez skórę niż przewód pokarmowy – poziom magnezu podnosi się do 5 razy szybciej niż stosowanie doustne preparatów z magnezem. 
Właściwości soli Epsom wynikające z zabiegów:
– podnosi poziom magnezu we krwi wchłaniając się przez skórę
– zapobiega skurczom mięśni i nadciśnieniu
– przeciwdziała migrenom
– eliminuje toksyny z organizmu
– wpływa odżywczo na skórę oraz włosy
– wzmacnia stawy oraz paznokcie
– poprawia jędrność skóry
– zmniejsza siniaki i obrzęki

KORZYŚCI WYNIKAJĄCE Z SEANSU W KAPSULE FLOATINGOWEJ

Fizjologiczne korzyści:
– odciąża mięśnie, stawy oraz kręgosłup
– znacznie zmniejsza bóle głowy oraz migrenę
– obniża wysokie ciśnienie krwi
– poprawia cerę oraz odżywia skórę
– zmniejsza ilość kwasu mlekowego w mięśniach
– przyspiesza regenerację oraz zmniejszenie bólu ze skaleczeń, złamań, siniaków
– przynosi ulgę kobietom w ciąży, odciążając zmęczone plecy

Psychologiczne korzyści:
– poprawia samopoczucie poprzez uwalnianie endorfin, działa przeciwdepresyjnie
– zmniejsza poziom stresu i napięć
– zwiększa koncentrację, zdolność uczenia się
– zmniejsza zmęczenie, 1 godzina sesji floatacyjnej odpowiada 4 godzinom snu.
– synchronizuje półkule mózgowe

Jedyna kapsuła floatingowa w województwie lubelskim znaduje sie w Lublinie w Fitness Club Forum. Więcej informacji znajdziecie TU

Zapraszamy do obejrzenia filmu, który w pełni obrazuje czym jest floating i jakie niesie za sobą korzyści: