Wojciech Adamkiewicz – minus 29kg

Przedstawiamy niezwykłą metamorfozę naszego klienta Wojtka Adamkiewicza, któremu w 9 miesięcy udało się zrzucić 29 kg. Jednak pamiętajmy, że w mądrym odchudzaniu nie chodzi tylko o spadki wagowe! Wojtek przed dany okres stracił 23% tkanki tłuszczowej oraz znacząco poprawił strukturę mięśniową.

Wojtek rozpoczął swoją przygodę z odchudzaniem w październiku 2015 roku. Wtedy ważył 105 kg. Od początku wykazywał ogromne zaangażowanie. Całe działanie było podzielone na etapy, już w pierwszym okresie, przez około 3 miesiące waga spadła o 20 kg, tkanka tłuszczowa została zredukowana o 13%. Wtedy treningi nie mogły być bardzo intensywne, gdyż przy szybkich spadkach wagowych istnieje duże ryzyko degradacji mięśni oraz duże ryzyko kontuzji.

2

Po tak szybkim spadku wagowym nie mogliśmy sobie pozwolić na kontynuowanie diety redukcyjnej. Wtedy rozpoczęliśmy etap wzmacniania metabolizmu i struktury mięśniowej.  Dieta stała się bardziej obfita, podnieśliśmy podaż węglowodanów. Wojtek rozpoczął ciężki trening siłowy, to było to na co czekał, podszedł to tego niezwykle solidnie. Dany okres trwał 3 miesiące, waga stanęła w miejscu jednak wizualnie sylwetka nadal znacząco się poprawiała. Systematycznie robione pomiary również pokazywały ubytek tkanki tłuszczowej. Ten etap był niezwykle ważny w całym działaniu. Wzmocnienie metabolizmu to profilaktyka efektu jojo, zbudowane w tym okresie mięśnie poprawiły efekt wizualny.

3

Kolejnym krokiem w kształtowaniu sylwetki była ponowna redukcja. Jednak wyglądało to już zupełnie inaczej niż na początku. Dzięki wypracowanej strukturze mięśniowej spoczynkowa przemiana materii była już wyższa, dlatego porcje w diecie mogły być dużo większe. Trening był nadal intensywny tylko miał już inne założenia niż w poprzednim etapie. Przedstawione zdjęcia pochodzą z końca tego etapu (9 miesiąc), był to okres wakacyjny 2016 roku. Tkankę tłuszczową udało się zbić o 10%. Waga pokazała kolejne 9 kg mniej. Bardzo ważna była periodyzacja całego działania. Na początku tkanka tłuszczowa została zredukowana o 13% kosztem 20 kg, w ostatnim etapie 10% spadło kosztem tylko 9 kg. Udało się to dzięki wzmacnianiu metabolizmu i struktury mięśniowej, która „wypiera” tkankę tłuszczową z organizmu.

4

Wojtek okazał się zapalonym sportowcem. Założyliśmy przerwę na okres wakacyjny ale od września Wojtek nadal ćwiczy. Teraz jest w okresie budowania mięśni. Rozpoczął działanie z niskim poziomem tkanki tłuszczowej, dzięki niskiej wrażliwości insulinowej mogliśmy wdrożyć dietę wysokokaloryczną i wysokowęglowodanową. Sylwetka Wojtka na dzień dzisiejszy uległa już znaczącej poprawie. Teraz ma około 8 kg mięśni więcej. Waga co prawda jest wyższa niż na zdjęciach jednak sylwetka wygląda dużo lepiej. To dowodzi, że nie waga jest wyznacznikiem efektu wizualnego tylko parametry składu ciała – poziom tkanki tłuszczowej i struktury mięśniowej.