Terapia światłem – pomoc dla ciała i duszy

Terapia światłem – pomoc dla ciała i duszy

Lublin to piękne miasto. Można bez końca wymieniać plusy tego miejsca, na początku jednak zwrócę uwagę na mały minus jakim jest pogoda. W Lublinie w okresie jesienno – zimowym (czasami nawet wczesną wiosną) jednego dnia potrafi padać śnieg, później deszcz, czasami przez chwilę rozpieści nas słońce, a na koniec zerwie się wichura, która połamie parasolki i przede wszystkim sprawia, że jesteśmy przemarznięci do szpiku kości i każdy marzy tylko o tym, aby gdzieś się rozgrzać.
Jak sobie z tym poradzić? Najpierw kilka słów o skutkach braku słońca, a później rewelacyjne rozwiązanie na dogrzanie się i poprawę nastroju…

3D render of buttercups and grass on a bokeh lights background
Naturalne źródło witaminy D – słońce.

Okres od października do marca jest w całej Polsce dosyć ponury i wietrzny. Brak słońca odczuwamy przede wszystkim dlatego, że jest najlepszym źródłem witaminy D, a jej brak powoduje całą gamę problemów. Nawet jeśli nie dopada nas depresja sezonowa, to zmagamy się z niskim poziomem energii, wahaniami nastroju, zmęczeniem i przygnębieniem. Pogarsza się także stan naszej skóry, włosów. Układ immunologiczny pod wpływem braku witaminy D zostaje osłabiony co powoduje podatność na przeziębienia lub inne infekcje. Specjaliści znaleźli także ścisły związek w braku tego ważnego związku chemicznego w naszym organizmie, a zwiększonym apetytem, co skutkuje przybieraniem na wadze i odkładaniem się tkanki tłuszczowej (zwłaszcza w okolicy pasa). Brak ciepła i słońca odbija się także na naszej kondycji fizycznej – trudniej zmusić się do aktywności, mocniej odczuwane są także bóle mięśni i stawów.
Uzupełnianie niedoboru witaminy D jest najlepszym rozwiązaniem. Tylko jak to zrobić skoro nasz organizm potrafi ją syntetyzować za pomocą promieni słonecznych, których po prostu w zimie brak?

„Słoneczna Łąka” – relaks połączony z komfortowym opalaniem.
Istotna jest dieta bogata w pokarmy, które są źródłem witaminy D. Jednak najlepsze jedzenie i suplementy nie zastąpią nam energii, którą dają promienie słoneczne. Dlatego warto korzystać z rozwiązania firmy SunSky czyli lamp dr Kerna – „Słonecznej Łąki”. Specjalne solary SunSky pozwalają nam odbywać słoneczne kąpiele nawet w najbardziej pochmurne dni. Lampy emitują promieniowanie zbliżone do słonecznego, wyposażone są w filtry UV oraz szyby ochronne co daje gwarancje na przyjazny dla skóry, naturalny efekt opalenizny.
Poprzez seanse na „Słonecznej Łące” zapewnimy sobie wypoczynek oraz uzyskamy dzienną ilość nasłonecznienia gwarantującą odpowiednią syntezę witaminy D3.
Idealne na ten okres są seanse trwające 25 oraz 35 minut, podczas których można uzupełnić brak światła i powrócić do równowagi.

słoneczna łąka
Jak wygląda seans?
W gabinecie znajdują się dwa leżaki, nad którymi równolegle zawieszone są lampy dr Kerna. Celowo umieściliśmy dwa stanowiska, dzięki czemu możliwe są seanse dla jednej osoby a także romantyczne pobyty dla Dwojga. Podczas seansu puszczana jest relaksacyjna muzyka. Do opalania należy rozebrać się do naga i położyć na leżaku. Po seansie czujemy się ogrzani, zdecydowanie polepsza się samopoczucie, bardzo często uśmierzone są bóle mięśni, stawów.

Co jeszcze daje seans na „Słonecznej Łące”?
– wspomaga leczenie chorób skórnych – światłoterapia jest sprawdzoną i uznana formą i uznana formą leczenie w dermatologii,
– światłoterapia wpływa pozytywnie na koncentrację, ukojenie nerwów,
– zwiększa produkcję witaminy D,
– poprawia odporność organizmu – po przyjemnych seansach skóra zyskuje zdrową opaleniznę oraz estetyczny wygląd,
– poprawia nastrój – eliminuje przygnębienie.

Przeciwskazania
Nie zalecamy seansów na „Słonecznej Łące” osobom:
– chorym na epilepsję (padaczkę),
– zażywającym antybiotyki, preparaty hormonalne, sulfonamidy, leki nasercowe, witaminy, lekarstwa i kuracje ziołowe zawierające wyciąg z dziurawca, itp.,
– z chorobami skóry, posiadającym na skórze znamiona lub zmiany barwnikowe i pigmentacyjne ze skłonnością do przebarwień skóry,
– po zabiegach z zakresu dermatologii estetycznej,
– z bielactwem skóry
– kobietom w ciąży
– alergią na promienia UV,
– w trakcie menstruacji.
http://www.fitnessclubforum.pl/sloneczna-laka